АС6723 - Оператор зв'язку- Послуги LIR

Послуги LIR

Компанія "АС6723" є LIR-ом. LIR - це локальний інтернет-реєстратор (англ. Local Internet registry, LIR) - організація, що займається розподілом адресного простору користувачам мережі Інтернет (сервіс- провайдерам і їхнім абонентам) і наданням супутніх реєстраційних послуг. Наша компанія як LIR є членом RIPE NCC - однієї з п'яти регіональних інтернет-реєстратур (Regional Internet Registries, RIRs), що виконують розподіл інтернет-ресурсів, а також пов'язану з цим реєстрацію та координацію діяльності, спрямовану на глобальну підтримку функціонування Інтернета.

 

Обслуговуючий ЛІР (AS6723 LIR) являє собою локальний інтернет-реєстратор, який забезпечує підтримку незалежних інтернет-ресурсів (Provider Independent IP) користувачів в реєстрі RIR. В нашому випадку, це організація, що є посередником між великою кількістю кінцевих користувачів та RIPE NCC.

Декілька причин щоб укласти договір зі AS6723 LIR

RIPE NCC може заблокувати ваш блок IP адрес, після чого на протязі 3 місяців ви повинні будете укласти угоду з AS6723 LIR, навіть за умови наявності договору безпосередньо з RIPE NCC («DA» чи «Direct Assignement»).

З початком процедури актуалізації всі незалежні ресурси повинні підлягати обліку RIPE NCC та можуть надаватися тільки за умови контракту між кінцевим користувачем ресурсів («End User») та LIR («AS6723 LIR»). Такі умови поставлені перед новими виділеними незалежними ресурсами, а також старими, які були виділені до зміни політики. У якості критеріїв пролонгації використання ресурсів було обрано два фактора: наявність письмово договору з власником ресурсів та надходження щорічної оплати від LIR, що їх обслуговує. Якщо отримання виплат припиняється, тоді мережа вважається такою, що не використовується, і вона повертається до діапазону вільних адрес RIPE. Всім володарям адрес, які залишилися без LIR будуть розіслані листи на e-mail адреси, вказані в базі даних RIPE, з пропозицією визначитися з LIR та підписати контракт.

До незалежних ресурсів зараховуються: блоки IP адрес категорій IPv4 та IPv6, що виділяються напряму без участі провайдера (PI), точки обміну трафіка в Інтернеті між провайдерами (IXP) та адреси anycast. Нова схема пролонгації передбачає запровадження плати за кожний ресурс окремо.

Переваги укладання договору на AS6723 LIR з нами

Ми пропонуємо найбільш вигідні на ринку ціни на щорічне обслуговування автономної системи чи IP мережі будь-якого розміру. Наші послуги включають обслуговування, супроводження та підтримку PI адрес (Provider Independent) чи AS систем (Autonomous System). Оскільки ми є професіоналами своєї справи, нам можна доручити розв’язання будь-яких нестандартних ситуацій та мати впевненість в позитивному результаті.

Що треба зробити, щоб перевести свої ресурси нам на обслуговування?

Якщо реєстрація мережі відбулася не у нас, але ви маєте намір перейти до нас на обслуговування, це можна зробити! Є два варіанти подальших дій:

Ваш LIR не проти перенесення мережі: заповніть заявку на цьому сайті, і ви отримаєте від нас контракт, а також зразок електронного листа, який треба відправити в RIPE NCC. Після отримання від вас листа RIPE NCC має запитати у всіх сторін (нас, вас та вашого поточного LIR), чи не мають сторони аргументів проти такого переносу. Якщо буде отримано згоду, об’єкти будуть перенесені до нас на обслуговування. Далі необхідно пройти процедуру підписання договору та оплати послуг.

Ваш LIR проти переносу мережі: Питання можна вирішити на вашу користь. По-перше, вам необхідно заповнити заявку на сайті. Другий крок – повідомте свій LIR у письмовому вигляді про небажання продовжувати з ним контракт. Ми зі свого боку ініціюємо процедуру перенесення ваших ресурсів на наш LIR для подальшого обслуговування. На адресу електронної пошти, яка вказана в базі даних RIPE, прийде лист про те, що контракт між вами та вашим старим LIR’ом більше не діє і необхідно обрати нового LIR на протязі наступних 3-х місяців. Надішліть на цей лист відповідь стосовно того, що це буде UA.XAIM. З цього моменту можна укладати договір з нами. У Вашого попереднього LIR немає дієвих важелів тиску на вас в RIPE NCC. Тому ви можете відчувати себе спокійно та впевнено.

Ви не пам’ятаєте через кого були зареєстровані ваші мережі?

Заповніть заявку на цьому сайті, і ми надамо інформацію про ваш LIR, а також вишлемо спеціальну пропозицію про співробітництво з нами.

Як укласти договір AS6723 LIR з нами?

Все, що для цього потрібно – заповнити заявку на сайті та надіслати нам документи (підписаний договір між нами (AS6723 LIR) та вами (власником незалежних ресурсів), а також скан-копію документа, що підвереджує вашу реєстрацію в державних органах). У випадку, якщо ви не є юридичною особою, ми повинні отримати від вас скан-копію паспорта. Зразок договору між AS6723 LIR та власником блоку PI можна переглянути ТУТ.

Як можна подати заявку на отримання послуги AS6723 LIR?

На сьогоднішній день ви можете отримати як PA, так і PI блоки IPv6. Для отримання блоку IP адрес треба заповнити заявку. Після цього з вами зв’яжеться спеціаліст, який докладно розповість послідовність дій, які треба виконати для подальшої реєстрації.

PI IPv6 адрес

На даний час можлива реєстрація провайдерів незалежних (PI) блоків IPv6 адрес. Таблиці маршрутизації IPv6 насамперед планували робити якнайбільш «агрігабельними», що передбачало відсутність Provider Independent (PI) адрес, одначе великі організації, які хотіли резервувати провайдерів («BGP failover»), підштовхнули RIPE до можливості отримати PI-адреси в IPv6.

Процедура отримання номера AS та блоку PI адрес

Після того, як ви надішлете нам заповнену заявку на реєстрацію ресурсів, наступний крок, який необхідно зробити – укласти письмову «Угоду про подачу заявки на виділення незалежних номерних ресурсів Інтернет та про їх підтримку» з нашим LIR. Після того, як Угода буде підписана, ми надішлемо Вам рахунок на сплату послуги подачі заяви, а також надамо необхідні анкети. Як тільки ми отримаємо оплату, буде розпочато процедуру реєстрації номерних ресурсів відповідно до заповнених анкет. Коли ця процедура буде успішно завершена, ми надішлемо додатковий рахунок на річне обслуговування номерних ресурсів. Якщо ж RIPE відмовить у реєстрації номерних ресурсів, додатковий рахунок не буде виставлятися. Оплата за послугу подачі заяви не повертається. Організації, що не є великими провайдерами, але мають локальну мережу з декількома зовнішніми сполученнями, можуть отримати номер AS. Зазвичай крім номеру AS для взаємодії з декількома провайдерами та підключення до точки обміну трафіком IX, необхідні PI адреси.

Весь процес можна звести до наступних кроків:

 • Представники нашої компанії обговорюють з вами нюанси подальшої роботи.
 • Ми підписуємо з вами двосторонній договір з надання послуг, здійснюється сплата по виставлених рахунках.
 • Спеціалісти AS6723 збирають дані про вже наявні у вас мережі, адміністративні та технічні контакти, заповнюють форму для звернення в RIPE, а також надають копії необхідних документів.
 • Відбувається отримання об’єктів для вас та листування з RIPE NCC від нашого імені.
 • Ми передаємо вам відомості про отримані мережі та створені об’єкти в базі даних RIPE NCC.

Етапи процесу реєстрації ресурсів

Строк отримання адрес залежить від розміру необхідного блоку і в середньому складає 2 тижні. Ви повинні бути готові до того, що RIPE захоче отримати підтвердження розміру вашої мережі та запросить надати рахунки на купівлю мережевого обладнання та серверів. Після отримання від вас попередніх даних, ми оформимо заявку на реєстрацію ресурсів та відішлемо її в RIPE NCC. Ви без затримок отримаєте проект договору, який необхідно буде підписати, відсканувати та відправити на нашу e-mail адресу. Це допоможе нам швидше виконати реєстрацію ресурсів, оскільки відскановану копію договору, який підписаний обома сторонами ми повинні додати до заявки, як цього вимагають правила.

Преваги PI адрес

A блок IP адрес має прив’язку до обладнання вищого провайдера. Якщо виникне необхідність перейти до іншого провайдера або перенести обладнання в інший дата-центр, вам доведеться перенастроювати всі сервери на IP адреси в новому місці розташування, змінювати DNS для всіх доменів і т.і. За умови, що у вас декілька серверів, виконання подібної операції не викликає труднощів, проте якщо кількість серверів сягає декількох десятків, це буде дуже складно. Маючи автономну систему та PI блок, ви зможете під’єднатися до декількох операторів для забезпечення надійності вашої мережі (для цього потрібен маршрутизатор з підтримкою BGP).

Для яких цілей і кому потрібні власні IP?

Відповісти на це запитання доволі просто: власні IP-адреси потрібні компаніям, які мають розвинену і розгалужену IT-інфраструктуру. До таких можна віднести:

 • Великі компанії з розгорнутою мережею філій (IP-адреси виділяються для філій). Таким чином забезпечується прямий зв'язок між ними, можливість проведення поштових серверів, конференцзв’язку і т.і.
 • Провайдери послуг, які використовують IP-адреси для власної інфраструктури та виділяють їх своїм клієнтам, наприклад, для поштових серверів, IP-телефонів і т.і.
 • Хостинг-провайдери, що використовують IP-адреси для власної інфраструктури та для виділення їх клієнтським серверам, віртуальним серверам та сайтам, які використовують SSL-сертифікати.

Ви можете стати першими – почніть надавати послуги IPv6 вже зараз! Запевняємо, наші ціни на IPv6 — найбільш вигідні.

 

Ми раді запропонувати вам послугу реєстрації Автономної системи (AS). Для того, щоб користуватися перевагами AS вам необхідно заповнити заявку на реєстрацію ресурсів на нашому сайті. Представник нашої компанії зв’яжеться з вами і надасть докладну інформацію щодо послідовності дій для реєстрації об’єктів.

Чи можна придбати лише автономну систему (AS)?

На жаль, не можна переоформити AS з одного власника на іншого окремо від блоку IP адрес. Але ви можете запросити автономну систему у RIPE через AS6723 LIR.

Як відбувається отримання об’єктів:

 • Ви заповнюєте заявку на реєстрацію ресурсів на цьому сайті.
 • Спеціалісти нашої компанії обговорюють з вами етапність подальших дій та інші нюанси роботи.
 • Підписується двосторонній договір про надання послуг. Ми отримуємо від вас оплату.
 • Наші працівники займаються збором інформації про вже наявні у вас мережі, адміністративні і технічні контакти, готують форму для подання в RIPE, надають їм копії усіх необхідних для розгляду питання документів.
 • Відбувається процес отримання ваших об’єктів (листування з RIPE NCC відбувається від імені вашої компанії).
 • Ми передаємо вам відомості про отримані мережі і створені об’єкти в базі даних RIPE NCC.

Проходження всіх етапів відбувається приблизно за тиждень. Строки отримання об’єктів безпосередньо залежать від розміру мережі, а також від того, наскільки переконливо ви дали обґрунтування необхідності в об’єкті, який хочете отримати. Треба звернути увагу на те, що RIPE NCC має право відхилити заявку повністю або задовольнити її частково, тому рекомендуємо вам надавати якомога більш детальну інформацію про потреби в об’єкті.

Документи та дані, що необхідні для взаємодії з RIPE NCC

 • Підписаний з ними договір про надання послуг.
 • Свідоцтво про державну реєстрацію (скан).
 • Інформація про раніше виділені вам мережі.
 • Адміністративні і технічні контакти (П.І.Б. представника компанії, адреса, телефон).
 • Заповнена форма звернення в RIPE (вона буде заповнюватися співробітниками AS6723 LIR).

 

 

На жаль, з 14 вересня 2012 року в регіоні RIPE NCC були вичерпані адреси IPv4. На сьогодні PA IPv4 адреси надаються лише новим LIR, лише один раз, і лише один блок /22 (1024 ip-адреси). Реєстрація нових PI IPv4 адрес на даний момент не є можливою.

Мені потрібен блок IPv4. До яких дій мені вдатися?

Ми пропонуємо декілька варіантів отримання IPv4 в користування. Ви можете:

 • взяти в оренду блок адрес IPv4 у AS6723 LIR;
 • отримати статус LIR та блок /22 (1024 ip-адреси);
 • прийняти блок PA IPv4 адрес від AS6723 LIR на ваш LIR;
 • Отримати від сторонньої організації мережеву інфраструктуру з усіма блоками PI IPv4 чи PA IPv4 (а також обладнанням та клієнтами), через злиття чи поглинання цієї організації ( або її підрозділу)**

** Ви можете звернутися до нас через Форму зв’язку та зробити запит необхідного блоку адрес, а ми зробимо все можливе, щоб знайти для вас організацію, яка готова продати свою інфраструктуру та блок IPv4.